#1 Sıfırdan Globale Bülten

Artık podcast serimizin yanına, ihracat tarafındaki gelişmelerin de aktarıldığı iki haftada bir yayınlayacağımız bülten ekliyoruz. Umarız sizler için faydalı olur.

Herkese Selamlar,

Bugünden itibaren Sıfırdan Globale adı altında başlattığımız podcast serimizin yanına iki haftada bir paylaşacağımız bir bülten ekliyoruz. Bu bültenin içerisinde:

 • İhracat Tarafındaki Gelişmelere/Yatırım Haberlerine/Yeni Ürünlere,

 • Devlet Desteklerine,

 • İhracat Yapan Firmaların İş İlanlarına,

 • Ve podcast olarak yayınladığımız bölümlere yer vereceğiz.

Bu bültende yer almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

Ps: Email listemize direkt bu bültenle ilgileneceğini düşündüğümüz kişileri ekledik, evet size sormadık teker teker. Bu gelişmelerin epostanıza düşmesini istemiyorsanız, unsubscribe’a rahatlıkla basabilirsiniz. Alınma gücenme yok! :)

Lansmanlar

 • Kamera ekipmanları üreten edelkrone, ORTAK projesi kapsamında geliştirdiği ürünlerden olan PhoneGrip 3D’nin lansmanını gerçekleştirdi. Ürün cep telefonları ve edelkrone cihazlarıyla uyumlu. ORTAK projesinin kapsamını bilmeyenler için edelkrone’un diğer ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Detaylar:

https://edelkrone.com/products/phonegrip-3d

 • Oyun dünyasında, Ruby Games’in Doctor Care ve Alictus’un Money Buster’ı sıralamalara üst sıradan girdi. Oyunlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  Doctor Care Android

  Money Buster Android

İlk Kez Yurtdışına Satış Yapanlar

 • 28 yaşındaki girişimci Semih Durdu, Noksway Kitchen & Cooling Equipment ile endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteriyor. Online ihracat platformu TurkishExporter üzerinden Belçika ve Somali'ye soğuk hava depoları ihraç ederek ilk satışını gerçekleştirdi.

Semih Durdu: https://www.linkedin.com/in/semih-durdu-22779b128/

Kaynak: https://www.tgrthaber.com.tr/ekonomi/gurbetci-girisimciden-belcika-ve-somaliye-e-ihracat-2725607

Yatırım / Satın Alma Haberleri

 • Müşteri deneyimi alanında hizmet veren Pisano, Avustralya merkezli bir yatırım firmasından 2.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

https://egirisim.com/2020/07/09/yerli-girisim-pisano-avusturya-merkezli-elevator-venturestan-2-5-milyon-dolar-yatirim-aldi/

 • Siber güvenlik alanında çalışmalar yapan Atar Labs, İngiltere merkezli Micro Focus tarafından satın alındı.

https://egirisim.com/2020/07/09/ingiltere-merkezli-micro-focus-yerli-siber-guvenlik-girisimi-atar-labsi-satin-aldi/

 • Yapay zeka destekli büyüme platformu Insider, 32 milyon dolarlık yatırım aldığını resmi olarak duyurdu. Kurucusu Hande Çilingir’in egirişim röportajına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi Paylaşımları

 • Upwork üzerinden hizmet veren Zekeriya Mulbay, deneyimlerini Twitter’dan paylaştı. Upwork tarzı mecralardan ihracat yapmak isteyenler için çok değerli bir kaynak. 

 • Zekeriya, Upwork üzerinden satış yapmak isteyenleri buluşturma amacıyla birlikteihracat adında bir Slack grubu da kurdu. Detaylar:

  https://birlikteihracat.slack.com/

İş İlanları

Podcast Bölümleri

 • İhracat Geliştirme Ajansı Portiga’nın Kurucu Ortaklarından Enes Bahadır, podcastimize konuk oldu. Bu bölümü offline ihracat tarafındaki gelişmeleri merak edenlerin dinlemesini öneriyoruz.

  Spreaker: https://bit.ly/39k1wGv
  Spotify: https://spoti.fi/3hiHXkO
  iTunes: https://apple.co/3jwpTFM
  YouTube: https://youtu.be/3I8S1bXnx8k

 • Kariyerine danışmanlık olarak başlayıp, sonrasında Prosoftly ve Corvisio adındaki yazılım firmalarını kuran Alkan Balkaya’nın hikayesini dinlemek isterseniz: 👉 http://sifirdanglobale.com/corvisio-alkan-balkaya/

 • Made in Turkey isminden Sıfırdan Globale ismine neden geçtiğimizi merak ediyorsanız ve yakın zamandaki planlarımız için:
  http://sifirdanglobale.com/sifirdan-globale/

Levent Aşkan - Çağrı Sarıgöz