#2 Sıfırdan Globale Bülten

Rollic Games - TİM Temmuz Ayı Raporu - Vivoo - Patreon

Herkese Selamlar,

İkinci bültenimizin detaylarına geçmeden önce ilk bültenimizin kaç kişiye ulaştığını ve açılma sayılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Burada şeffaf bir düzen kurmayı planlıyoruz ve takipçi sayılarımızı sıklıkla sizinle paylaşacağız.

İlk Bülten Açılma Oranı: %36

Toplam Abone Sayısı: 444

Bununla birlikte artık bizim de bir Patreon hesabımız var. Yaklaşık 1 yıldır tüm masrafları elimizden geldiğince cebimizden karşılıyoruz.

Kullandığımız araçlarla birlikte şu an editing ve pazar araştırması tarafında bize destek olan arkadaşlar da olduğundan, podcastin kalitesini bozmamak için bize yardımcı olabileceğinizi düşündük. Destek olmak isterseniz buradan Patreon sayfamıza ulaşabilirsiniz. Bize destek olanları bültenimizin en alt kısmında açacağımız destekçilerimiz başlığı altında paylaşıyor olacağız.

Lansmanlar

Kafa Topu oyunu ile bildiğimiz ve Miniclip’e satılan Masomo’nun yeni oyununun basketbola yönelik olacağı kulağımıza gelmişti. Soft-launch kutlamalarını Twitter hesaplarında yayınladıkları video ile paylaştılar. Oyun yayınlandığında sizi buradan da bilgilendireceğiz.

Haberler

  • Zynga, yine bir Türk firmasını bünyesine kattı. Hypercasual alanında geliştirilen oyunları pazarlayan Rollic firmasının %80’ini 160 milyon dolar karşılığında satın aldı. Böylelikle Türkiye yavaş yavaş mobil oyun merkezine dönüşüyor…

  • TİM’in yayınladığı Temmuz ayı ihracat değerlerine göre geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla %7.66’lık bir düşüş mevcut ve toplam yapılan ihracat 17 milyar 756 milyon dolar. Burada en merak ettiğimiz konu bu sayının yüzde kaçının online kanallardan olduğu. Bunun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz, buna yönelik tavsiyeleriniz olursa da öğrenmek isteriz.

  • Kendilerini kişisel sağlıklı yaşam asistanı olarak tanımlayan Vivoo, Amerika’da yayınlanan Meet the Drapers şovundan birincilikle ayrıldı ve 150.000$’lık ödülün sahibi oldu. Vivoo’nun hikayesini yakın zamanda podcast kanalımız üzerinden dinleyebilirsiniz.

  • Eticaret alanında çalışmalar yapan Akinon Belçika merkezli bir firmadan 5 milyon dolar yatırım aldı. Fintech alanında çalışmalar yapan MenaPay de yatırımını CoinShares Ventures’dan aldı.

  • Picus Security’den sonra Gartner’ın Siber Güvenlik raporunda yer alan ikinci firma Kron oldu.

  • JotForm, pandemi döneminde; ilk yardım ekiplerine, sağlık çalışanlarına ve topluluklarına yardım etmek isteyenlere, devlet ve sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz, sınırsız JotForm hesapları sunuyor.

  • İdeasoft ve Ticimax gibi eticaretçilere yönelik bir altyapı hizmeti sunan Soocommerce Avrupa ve Amerika’ya açılıyor.

    Subscribe now

Bilgi Paylaşımı

İngilizce öğretimi konusunda çok sayıda kaynağın yazarı Çağrı Hoca, ihracata yönelik faydalı bir tivitseli paylaştı. Bu tivitselinde ülkemizde bireysel ihracat yapanları ve takip edilmesi gereken kişileri aktardı. Bize de yer verdiği için ayrıca teşekkür ediyoruz.

İş İlanları

Udentify - Data Scientist - hello@udentify.co

Vagon - Software Engineer (Remote) - Vagon Hikayesi

MoovBuddy - Full Stack Developer

Ekmob - Content Manager

Metrobi - Development Tech Lead - Metrobi Hikayesi

Metrobi - Python Developer

Justmop - Senior CRM Executive (Remote)

Justmop - Digital Marketing Executive (Remote)

Storyly - Mobile User Engagement Account Manager (Remote) - Storyly Hikayesi

App Samurai - Customer Success and Account Manager

Interesting Engineering - Videoların Projelendirilmesinde Görev Alacak Mühendis - careers@interestingengineering.com

Share Sıfırdan Globale Bülten

Podcast Bölümleri

- Firmalara finansal suçlarla mücadelede yapay zeka destekli bir uyumluluk programı sunan Sanction Scanner’ın hikayesini Fatih Coşkun’dan dinleyin.

iTunes: https://apple.co/2OYtU7F
Spotify: https://spoti.fi/39usJ9w
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=NkaDShn_EeU

- Bir ihracat ajansı olan Exportant’ın hem online hem de offline kanallarda firmalara nasıl destek olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, kurucusu Emre Çınar ile çektiğimiz bölüm size göre.

iTunes: https://apple.co/3ikssZR
Spotify: https://spoti.fi/2Dq6PIQ
Youtube:

Dipnot: Podcast tarafında firmaların dışında artık bireysel olarak ihracat yapanları da kanalımızda ağırlayacağız. Upwork/Etsy/Amazon/Udemy/iStock platformları üzerinden tanıdıklarınız varsa bize aktarabilirsiniz…

Levent Aşkan - Çağrı Sarıgöz

Destekçilerimiz

Burada isminizin yer almasını isterseniz, bu link üzerinden bize destek verebilirsiniz.