#9 Konferans Gelişmeleri, Yeni Projeler

Herkese Selamlar,

- 10 Aralık tarihinde yapacağımız Sıfırdan Globale Konferansı’nın konuşmacıları ve programı yavaş yavaş netleşiyor. Türkiye’nin ilk dijital ihracat odaklı online konferansı hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Sponsor olmak isterseniz bize selam@sifirdanglobale.com üzerinden ulaşmanız yeterli.

- Önümüzdeki haftalardan itibaren artık medya ve prodüksiyon sektörü altında ihracat yapan firmalara da yer vermeye başlayacağız. Bölümleri, bu alanda yaklaşık 10 yıllık deneyime sahip Engin Burnaş ile çekeceğiz. Bu yayınlar sayesinde Türkiye’nin dizi sektöründe nasıl ihracat yaptığını paylaşabileceğiz.

- Bir sonraki bültenimiz Black Friday dönemine geleceğinden, indirim sunan firmaların indirim oranlarını bültenimizde yer vermek için bizimle paylaşmalarını rica edeceğiz.

- Podcastimizde de ağırladığımız Vispera firmasının kurucu ortaklarından Aytül Erçil, yapay zeka alanında yaptığı çalışmalardan dolayı IWEC 2020 Business Award ödülünü aldı. Kendisini tebrik ediyoruz.

- Bizim de partnerleri arasında olduğumuz TalentGrid’in Türkiye yazılım teknolojileri 2020 raporu yayınlandı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

- Bu bültenden itibaren bültenimizde alanındaki ipuçlarını paylaşmak isteyen firmalara sponsor olarak yer vereceğiz. 4 bülten boyunca ikas’tan eticarete yönelik ipuçları alacağız.

————————

ikas nedir?

Perakendecilerin işlerini kolaylaştıran ikas, bulut tabanlı sanal ve fiziksel mağazacılık çözümleri sunuyor. ikasPOS ve ikas pazaryeri entegrasyonu sayesinde mağazalardaki iş yükünü hafifletiyor ve kullanıcılarına zaman kazandırıyor. Farklı platformlarda manuel yapılan işlerin tek uygulama üzerinden otomatikleşmesini ve kontrol edilmesini sağlıyor.

————————

2 Haftalık Yayın Takvimi

17 Kasım Saat 15:00 - Workiom - Çağlar Ekim

19 Kasım Saat 16:00 - Global Agency
Kendileriyle Ezel, Meryem gibi dizileri yurtdışına nasıl pazarladıklarını konuşacağız.

24 Kasım Saat 20:00 - Emre Topuz
Fiverr üzerinden satış yapmak isteyenleri bu yayına bekleriz.

*Yayınlarımız Youtube, Twitter ve Linkedin üzerinden canlı yayınlanacak.


Lansman

Açık kaynak kodlu analitik aracı Countly, ürüne eklediği yeni özellikleri duyurdu. İlk dikkat çeken özellikler arasında, ürün üzerinden anket yapılması yer alıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Nesnelerin interneti alanında çalışmalar yapan ve Sıfırdan Globale podcastine de konuk aldığımız Trio Mobil, Deltatel ile yapmış olduğu anlaşmayı duyurdu. Böylece geliştirmiş oldukları nesnelerin interneti çözümlerini toplamda 17 ülkeye ihraç edecekler.

Kurucusu Nevzat Ataklı’nın paylaşmış olduğu posta buradan ulaşabilirsiniz.

————————

ikas’tan Black Friday & Cyber Monday İpuçları

 • Black Friday günlerinde web sitenize yoğun trafik akışı gerçekleşebilir. Böyle bir durumda web sitenizin bağlı olduğu sunucunun yoğun trafik altında sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız. Açık kaynak kodlu bir yazılım olan k6.io aracılığı ile web sitenizin sunucu ve performans testlerini gerçekleştirebilir, eksikleri giderebilirsiniz.

 • Kampanyalarınızı tanıtmak için oluşturacağınız banner görselleri için Creative Market’in hazır şablonlarından yararlanabilir veya Canva, Taler, Pablo gibi basit tasarım araçlarını kullanabilirsiniz.

 • Google’ın yeni bir web sayfasını dizine eklemesi 15 günü bulabilir. Google Search Console URL denetimini kullanarak yeni eklediğiniz ürünlerin Google dizinine eklendiğinden emin olun.

 • İndirim uygulayacağınız ürünlerin stok bilgilerini güncelleyin. Eğer birden çok pazaryerinde satış yapıyorsanız ikas pazaryeri entegrasyonu ile tüm stoklarınızı tek bir panelden eş zamanlı yönetebilirsiniz!

————————

Haberler

Online tarafta:

 • 10 Aralık tarihinde yapacağımız konferansın konuşmacıları arasında da yer alan Twin Science, kitlesel fonlama platformu seedrs üzerinde hedefine ulaştı ve toplamda 850.000£ üzerinde fon topladı.

 • Ankara’da geliştirilen Storyly, Appsumo platformunda. 2088$’lık paketi Appsumo sayesinde 79$’a alabiliyorsunuz. 

 • Konuşarak İngilizce geliştirme platformu English Ninjas, Black Friday dönemini erken açtı ve paketlerinde %20-%70 arası indirim yaptı.

Yatırım:

Offline Tarafta;

 • Vestel İngiltere merkezli beyaz eşya firmasını satın aldı.

İş İlanları

——————————

Jotform - Digital Marketing Outreach Specialist

Jotform - SEO Manager

Mobile Action - FrontEnd Developer

Mobile Action - Software Test Engineer

——————————

Reengen - Part Time Satış Mühendisi

APPS - Game Developer

Countly - Account Manager

V-count - Marketing Director

Meditopia - Data Engineer

Podcast Bölümleri

 • Upwork üzerinden 3 yıl içerisinde $350.000+ kazanan Erman Küplü ile Upwork deneyimlerini ve bu süre zarfı içerisinde neler yaptıklarını konuştuk.

 • Girişimci kimliğiyle tanınan Osman Çelik ile yeni girişimi AppCircle üzerine konuştuk.

 • AppNava firmasının kurucu ortaklarından Damla Dokuzoğlu ile geliştirmiş oldukları yazılımla, mobil oyun kullanıcılarının davranışlarını veri odaklı modellerle nasıl analiz ettiklerini konuştuk.

İndirimler

 • Protranslate’den yurtdışı açılım süreçlerinizdeki web sitesi ve mobil uygulama lokalizasyonları - yabancı dilde SEO uyumlu içerik üretiminde %25 indirim.
  İndiriminizi SO25 kodu ile kullanabilirsiniz. 

 • Evinizden kendi sağlığınızı takip edebileceğiniz Vivoo’dan  vivoo20 kodu  ile indiriminizi kullanabilirsiniz. 

 • Duruşumuzun çok önemli olduğunu bize unutturmayan Kodgem Straight’ten  Madeinturkey kodu ile %15 indirim. 

Gelen Testimonial Ve Feedbackler 

Destekçilerimiz

Kurumsal Destekçiler

- JotForm
- Mobile Action
- Sixfab
- Protranslate

Bireysel Destekçiler

- İsmail Emre Telci 
- Evren Özmen 
- Şahin Seçil
- Ali İskender Şafak
- Erdem Gelal
- Metin Akın
- Gülcan Aksoy
- Cüneyt Aksoy
- Baran Saraçzade
- Burak Seyman

Burada bireysel veya kurumsal destekçi olarak yer almak isterseniz, bu link üzerinden bize destek verebilirsiniz.